Saglıga açılan güvenli kapı..

BUGUN BASLAYIN 

Pilates

0

Pilates

Start time: 9 March 2014 – 31 December 2014 (Her Gun)

“Sadece 10 derste farkı hissedecek, 20 derste farkı görecek, 30 derste tamamen farklı bir vücuda sahip olacaksınız.”

J. H. Pilates’in “contrology” adını verdiği bu eşsiz metod, değişik şekillerde kasların uzamasını ve aynı zamanda güç kazanmasını sağlar. Bedenin dengeli tutulmasına yardımcı olan ve omurgayı desteklemekte önemli işlevi olan temel kaslar üzerine yoğunlaşılan bir egzersiz programıdır.
Bu egzersizlerin amacı karın ve sırt bölgelerini eşit oranda güçlendirip, vücudumuzun üst kısmında sağlam bir iskelet oluşturmaktır. Eklem ve kemikleri hayat boyu korumak için kas güçlendiren, esneten ve özellikle içsel karın kaslarının kuvvetlendirilmesi esasına dayanan bu sistem ile gelecekte omurgada veya belde oluşabilecek ağrı ve duruş bozukluklarına bağlı sakatlanmaları önlemektir. Bu metot vücudun merkezini kuvvetlendirerek kısa bir sürede omurganın dik bir duruş kazanmasını sağlar.
Her harekete farklı nefes teknikleri eşlik etmektedir. Bu, güçlü bir çekirdek kası oluşturmaya ve vücut esnekliğini arttırmaya yardımcı olmaktadır. Bu metod ile beraber vücudunuz yaşınıdan bağımsız bir şekilde dinçleşir ve gençleşir. Pilates metodu vücudunuzun duruşunu düzeltir, koordinasyon kazandırır, solunumu düzenler ve dayanıklılık kazandırır..

Categories:

Meryem Karatasoglu

Trainer / Instructor